3 TYPY REAKCÍ OKOLÍ NA SINGLE ŽENU 30 PLUS

7. září 2016 v 11:54 | Bruneta 30Plus
Vlastně někdy sama nevím, jestli jsem jako single pražská náplava, které už bylo 30, jen součástí velkého stáda stojícího na stejném břehu řeky, či zda jsem vedle svých kamarádek a známých, které jsou téměř všechny beze zbytku pod čepcem, mají doma dvě děti nebo aspoň to druhé (výjimečně první) čekají, něco jako unikát, něco jako zdravá buňka v játrech notora. A taky nevím, jestli je lepší ta první nebo ta druhá varianta a zda vůbec ztrácet čas přemýšlením o tom, zda je to obecně dobře nebo špatně.

Co ale vím určitě je to, že se ke mně jako k single ženě 30 plus mé okolí chová často markantně jinak, než se ke mně chovalo, když jsem single nebyla (zato byla 30 plus...). Níže identifikované první dva vzorce chování jsou založeny na dlouhodobém pozorování, ten třetí vzorec jsem vypozorovala teprve nedávno na dovolené a je asi nejbizarnější.1) ÚDIV OHLEDNĚ ABSENCE PROTĚJŠKU
Zejména s nehraným údivem pronesenou větu "Vy budete sama?!?", slýchám v restauracích, hotelích, kině či divadle s tak dechberoucí frekvencí, že jsem dřív měla chuť se stejnou vervou vyhrknout "a nechcete to říkat ještě hlasitěji?" nebo "a to je zakázané?", zatímco dnes si tento moment užívám a vždy, když TO má nastat, čekám zda z pokladní, recepční či obsluhujícího personálu vypadne nějaká další perla do mé sbírky hlášek k tomuto vzorci chování. Ano, hotely sice běžně nabízejí jednolůžkové pokoje, v divadle není podmínkou návštěvy představení nutnost vykoupit celou řadu či aspoň lóži, ale přesto některé přítomnost samotné ženy v podobných zařízeních stále dokáže překvapit. Připadáte si pak, že jste se dopustily nějakého skandálního faux pas. A jsou lidé (kromě personálu většinou ti v páru), co na vás dokážou zírat se stejným podezřením, jako byste jim právě řekla, že jste byla naklonována z masivní hýždě Kim Kardashian a odnošena ovcí Dolly.

2) BEZBŘEHÁ ASERTIVITA
Zřejmě působím jako na první pohled snadná kořist, proto jsem někdy oblíbeným terčem k nácviku asertivního chování, podpásových kritických poznámek a někdy i škodolibého posměchu různých "žen za pultem", zasloužilých matek, řemeslníků či samozvaných Schumacherů, co s rukou v bok bloumajíc u pangejtu komentují, jak někdo (já) podélně parkuje, kontroluje cokoli v motoru atd. Nevšimla jsem si dříve (s partnerem po boku), že by mi tolik lidí mělo potřebu sdělovat nevyžádané rady, různé rovněž nevyžádané pravdy o životě či mi na pohodu na první dobrou tykat.

3) LÍTOST/PROBUZENÍ MATEŘSKÝCH CITŮ
Seděla jsem si takhle na dovolené v hotelové restauraci SAMA na večeři, v duchu přemítala, jak je to super, vychutnávala si s větrem ve vlasech skleničku a plánovala, co podniknu další den. V tom ke mně zcela nečekaně přišla recepční s takovým omluvným výrazem a a nějakým lejstrem v ruce a povídá, že "když tady sedím TAK SAMA, že mi přinesla knihu o historii ostrova, abych měla co dělat, a že si ji můžu půjčit i na pokoj...". Dost mě vyděsilo, že u toho měla zvlhlé oči, a navíc to vypadalo, že mě chce obejmout. Objednala jsem si ještě láhev na pokoj a uličkou hanby zmizela.

Domnívám se, že single muži 30 plus takovým dehonestacím vystavováni nejsou. A dost možná takovým dehonestacím nejsou vystaveny ani "bachařky" - rozuměj prostorově výraznější (někdy třeba i fousaté) ženy, ze kterých má okolí respekt. Ale to neumím posoudit, to by vyžadovalo další studii.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 N. N. | 7. září 2016 v 13:03 | Reagovat

.....Prostorově výraznější někdy i fousaté.../notak.../.

2 N. N. | 7. září 2016 v 13:15 | Reagovat

Místo té lahve bych si na pokoj objednal tu recepční...

3 N. N. | 7. září 2016 v 13:37 | Reagovat

To červený kolo zhoršilo vzhled webu asi o 30 procent. V nejhorším příp=adě to měl být trojůhelník a nebo čtverec s paprsky. V prvním případě by člověk pomyslel na Všemohoucího a Vševědoucího, ve druhém pak na inteligentní sabotáž.

4 N. N. | 7. září 2016 v 14:00 | Reagovat

Nyní už se zdá barevné ladění opět dobré.

Jen bych se měl zájem ještě pozastavit nad tím "prostorově výraznější někdy i fousaté bachařky"...

Vystiženo je to poměrně přesně, ovšem pokud již pouze nedehonestujete ale začínáte ostrakizovat, bylo by vhodné se zapsat z bezpečnsotních důvodů do nějakého kurzu třeba kickboxu, protože mnohé bachařky jsou i od rány.

Teď si nejsem jistý, zdali to říkal André Maurois, a nebo lord Chesterton, ale "Gentelman prý nesmí mít nervy, a Dáma nesmí mít paměť". Pamatovat si různé nepříjemné zážitky byť z dovolené tím rozradostníte každou bachařku zvláště když má ještě fousy, tak, že Vám může chtít za tu informaci hned u stolu zaplatit. Zkuste třeba v následující studii teoreticky zapřemýšlet o trestuhodných opisech. Proč třeba tak nespolečenské "bachařka", a ne lednice? Anebo když je "to" nižší než 150 centimetrů, tak prostě "mrazák" ?

5 postrehybrunety30plus postrehybrunety30plus | 7. září 2016 v 14:12 | Reagovat

Díky za komenty a tip na novou studii :) Pevně věřím, že na použití nadsázky (o čemž pro mě tohle celé především je) nic trestuhodného není. Zvlášť pokud se člověk sám nebere moc vážně ;)

Btw. s nastavením blogu stále ještě bojuji, takže asi ještě chvíli potrvá, než to bude trochu vizuálně "koukatelné".

6 N. N. | 7. září 2016 v 14:22 | Reagovat

Kdysi jsem rozzuřil do nepříčetnosti jednoho zloděje kovů, když jsem požádal svého údržbáře, aby u stavebního kolečka
navařil rukojedi z druhé strany, a přední kolečko nahradil čtvercem svařeným z ocelové pásoviny. Po hodině čekání jsem
uslyšel několik dutých ran a zoufalý výkřik. Řemeslník s tím chtěl zkusit jet, a přitom se nedopatřením bouchl plechem
tvrdě do rozkroku. Když se ten den setmělo, zahoukalo mi poplašné zařízení u vily, a zanedlouho jsem viděl, jak muž
tmavé pleti rozbíjí zuřivě dopoledne zhotovený artefakt pětikilovým kladivem, které našel v zahradním domku, protože se
mu stala stejná nehoda jako dopoledne tomu opraváři. Zkuste nakreslit onen výšeuvedený artefakt, a vložte ho sem,
budete mít něco co jinde nenaleznete...

7 N. N. | 7. září 2016 v 14:40 | Reagovat

http://snb.websnadno.cz/Idiot-savant--ambiciozni-zamestnanec.html

8 Luci Luci | 9. září 2016 v 8:34 | Reagovat

Jéj z toho si nic nedělejte. Další komické reakce jsou třeba na bezdětné páry. Jako by byl zločin, mít v životě jiné obzory a cíle.

Máte krásný koukatelný blog :)

9 postrehybrunety30plus postrehybrunety30plus | 9. září 2016 v 12:22 | Reagovat

[8]: Luci, mockrát děkuji za velmi milý koment, který začátečníka zahřeje a povzbudí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama